W Krakowie 15 listopada odbyła się prezentacja produktów do montażu podłóg drewnianych przy zastosowaniu produktów ARTELIT. Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z firmą COMMEDA w związku z rozszerzeniem współpracy w zakresie sprzedaży produktów ARTELIT na terenie Krakowa. Na spotkanie przybyli zarówno dotychczasowi klienci używający w codziennej pracy produktów ARTEIT jak i potencjalni klienci z Krakowa i Małopolski zainteresowani ofertą produktową systemów podłogowych .
Tematem głównym spotkania była prezentacja nowego kleju elastycznego do podłóg drewnianych Artelit HB-820, który uzupełnił ofertę klejów Artelit do montażu podłóg drewnianych. Jest to kolejny klej elastyczny produkowany w zakładzie produkcyjnym Grupy Selena. Nowy klej HB-820 jest przeznaczony w szczególności do klejenia wielowarstwowego parkietu gotowego. Jest to klej na bazie silanizowanych polimerów, utwardza się w reakcji z wilgocią zawartą w powietrzu atmosferycznym, a po utwardzeniu pozostaje trwale elastyczny.
Oprócz porównania parametrów obu klejów elastycznych zaprezentowano inne produkty Artelit do montażu i wykończenia powierzchni podłóg – klej 2-składnikowy PB-890 oraz lakier 2-składnikowy wodny PW-460. W części praktycznej oprócz klejów Artelit pokazano możliwości zastosowania olejów koloryzujących Artelit OL-611 w systemie olej-lakier w połączeniu z lakierem 2-składnikowym PW-460 na wzornikach przygotowanych przez firmę COMMEDA. Szczególnym zainteresowaniem uczestników cieszył się intensywnie biały olej OL-611. Na zakończenie szkolenia każdy uczestnik otrzymał nagrodę spośród przygotowanych produktów Artelit.
Spotkanie krakowskie było podsumowaniem tury regionalnych szkoleń organizowanych przez
Selenę SA dla branży parkieciarskiej. Poprzednie szkolenia odbyły się w miesiącu czerwcu w kilku miastach Polski w tym w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Łodzi. Uczestnicy wszystkich spotkań otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu. Łącznie we wszystkich spotkaniach wzięło udział około 100 osób.

Cofnij